SerT BakisilaR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bizim mahalle

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

MATEMATİK NEDİR?

+2
fb metin fener
Admin
6 posters
YazarMesaj
Admin
admin
admin
Admin

MATEMATİK NEDİR? Empty
MesajKonu: MATEMATİK NEDİR?   MATEMATİK NEDİR? Icon_minitimePtsi Mayıs 19, 2008 6:14 am

Günümüzde matematik,ardışık soyutlama ve genellemeler süreci olarak değiştirilen fikirler (yapılar) ve bağıntılardan oluşan bir sistem olarak görülmektedir.

Yukarıdaki tanımda üç husus dikkati çekmektedir.Bunlardan biri matematiğin bir sistem olduğu, diğeri yapılardan ve bağıntılardan (ilişkilerden) oluştuğu, üçüncüsü de bu yapıların ardışık soyutlamalar ve genellemeler süreci ile oluşturulduğudur. O halde matematik insan tarafından zihinsel olarak yaratılan bir sistemdir. Bu durum matematiği soyut hale getirir.

Genel olarak, soyut kavramların kazanılması zordur. Matematiğin öğrencilere zor gelmesinin sebebi belki burada yatmaktadır. Ancak matematik kavramları, öğretim sırasında somutlaştırılarak ve somut araçlar kullanılarak bu zorluk giderilebilir; en azından azaltılabilir.

Matematikteki bağıntılar, yapılar arasındaki ilişkilerdir; yapıları birbirine bağlar.Matematik öğretimine başlamadan önce matematiğin bu yapılarının ve ilişkilerinin tanınmasında; daha iyi bir deyişle, Matematik adı verilen sistemin genel olarak tanınmasında fayda vardır; çünkü öğretim faaliyetlerinin planlanmasında ve planın uygulanmasında bu yapının öncelikle göz önünde bulundurulması gerekir.
https://sertbakiscilerci.yetkin-forum.com
fb metin fener
Yeni Üye
Yeni Üye
fb metin fener

MATEMATİK NEDİR? Empty
MesajKonu: Geri: MATEMATİK NEDİR?   MATEMATİK NEDİR? Icon_minitimePtsi Mayıs 19, 2008 11:50 am

[img][/img]bence matematik çok kazık bir ders acayip acsayip sorular soruyolar ama benim düşüncem herkes farklı düşünebilir lol! lol! rendeer alien
sertbakıslar
Bağımlı
Bağımlı
sertbakıslar

MATEMATİK NEDİR? Empty
MesajKonu: Geri: MATEMATİK NEDİR?   MATEMATİK NEDİR? Icon_minitimeSalı Mayıs 20, 2008 2:35 am

matematik dersini hiç sevmiyorum derste birden daldım öğretmen bana kesirleri sordu cevap veremedim işte bu yüzden sevmiyorum lol!
mikrop garson
Paylaşımcı
Paylaşımcı
mikrop garson

MATEMATİK NEDİR? Empty
MesajKonu: Geri: MATEMATİK NEDİR?   MATEMATİK NEDİR? Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 10:13 am

affraid ulan bana matematik demeyin çok kafanm bozuluyo anasını satem böle dersin hemmi ben bu dersi çıkaranın anasını ellerinden öperim
mikrop garson
Paylaşımcı
Paylaşımcı
mikrop garson

MATEMATİK NEDİR? Empty
MesajKonu: Geri: MATEMATİK NEDİR?   MATEMATİK NEDİR? Icon_minitimeC.tesi Mayıs 24, 2008 9:07 am

BÖYLE DERS Mİ OLURMUŞ KARDEŞİM
mikrop garson
Paylaşımcı
Paylaşımcı
mikrop garson

MATEMATİK NEDİR? Empty
MesajKonu: Geri: MATEMATİK NEDİR?   MATEMATİK NEDİR? Icon_minitimeC.tesi Mayıs 24, 2008 9:08 am

BU DERSİ ÇIKARANIN BABASINI SATEM ANASINI ALEM
sertbakıslar
Bağımlı
Bağımlı
sertbakıslar

MATEMATİK NEDİR? Empty
MesajKonu: Geri: MATEMATİK NEDİR?   MATEMATİK NEDİR? Icon_minitimePaz Mayıs 25, 2008 12:08 am

bu ders ne biçim ders ya kesirrler toplama çıkartma çarpma bölme yapamıyoz anassını
healmart
Yeni Üye
Yeni Üye
healmart

MATEMATİK NEDİR? Empty
MesajKonu: ii bi derss bemccee   MATEMATİK NEDİR? Icon_minitimePaz Mayıs 25, 2008 5:00 am

bence matematik süper bir ders hiç bir zorluğu yoq bir kaç konu haricinde tabiii lol! Very Happy Razz
mücahit
Paylaşımcı
Paylaşımcı
mücahit

MATEMATİK NEDİR? Empty
MesajKonu: Geri: MATEMATİK NEDİR?   MATEMATİK NEDİR? Icon_minitimePerş. Haz. 05, 2008 10:37 am

matamatiği hiç sevmem çünkü neymiş ardısık sayılar 2 saat onu anlatıo üstelik 1vaya2 sayfa yazı yazdırıo bıktım su matematikten neyse yınede 1 hafta sonra kurtulucaz çok seviniyorum Smile

MATEMATİK NEDİR?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-